Přijímací zkoušky na střední školy – informace

Přijímací zkoušky na střední školy – informace

Vážení rodiče, milí žáci, blíží se termín podání přihlášek na střední školy.

Od 1. února bude spuštěn systém přihlášek na adrese https://www.prihlaskynastredni.cz/, kde bude možné provést přihlášení na SŠ rovnou (pokud máte nějakou digitální a ověřenou identitu, např. bankovní – myšleno zákonný zástupce) nebo zde bude možné vygenerovat přihlášku, kterou si vytisknete a odešlete na střední školu. Třetí možnost by měla být ta, že vám přihlášku po předání údajů vytiskneme my ve škole a vy si ji zase dodáte (poštou nebo osobně) na střední školu. Zatím ještě ale náš školní systém toto nespustil, očekáváme to nejdříve v příštím týdnu či na konci ledna.).

Jako nejjednodušší varianta se nabízí opravdu využít nějaké bankovní identity či podobné elektronické možnosti ověření a provést přihlášení v systému DIPSY (tak ho pojmenovali). Podle prvních zpráv by to mělo být intuitivní a přátelské…Pokud se celého procesu obáváte, nabízíme vám možnost provést vyplnění ve škole. S naší pomocí. A to jak s identitou nebo výpisem ze systému DIPSY.

Tyto www stránky (https://www.prihlaskynastredni.cz/) jsou již ale jinak funkční, jsou zde např. vzor lékařského potvrzení – což je pro ty, kteří musí dodat souhlas svého lékaře, důležité a další dokumenty.

Připomínám, že podání přihlášek tímto novým způsobem je povinné pro všechny, i pro ty, kteří si vybrali učební obory.

Pokud bude střední škola požadovat potvrzení známek, předpokládám, že ho vytiskneme rovnou ze systému a nemusíte nám posílat prázdný formulář. Stačí nám jen předat informaci, že ho potřebujete.

Pokud vám bude cokoliv nejasného, s čím vám můžeme pomoci, bez obav se na nás obracejte. Buď na paní učitelku třídní či rovnou na mne (773 830 690).

Ještě prosím nezapomeňte na to, že letošní systém umožňuje podat tři přihláškyNa maturitní obory bych to důrazně doporučil. Také bych doporučil netaktizovat a seřadit přihlášky podle svých preferencí. Letos již nebude možné se odvolávat tak, jako v minulých letech. Pokud bude někdo přijat na školu, na kterou pak nebude chtít nastoupit, musí odstoupit – vzdát se práva na přijetí a znovu se přihlásit do 2. kola…

Pokud budete chtít vyplnit přihlášky v naší škole, nabízím možnost odpoledne ve středu 7. 2. nebo v pátek 9. 2., popř. ve středu 14. 2.Pokud vám daný termín nebude vyhovovat, můžeme se pokusit vybrat jiný. Pokud budete mít zájem přijít, dejte nám prosím vědět, abychom s tím počítali.

Radek Vyskočil

 

https://edu.ceskatelevize.cz/namet/velky-pruvodce-prijimackami?utm_source=direct+mail&utm_medium=mailing&utm_campaign=reditele&utm_id=01.24

https://edu.ceskatelevize.cz/okruh/pripravujeme-se-na-prijimacky?utm_source=direct+mail&utm_medium=mailing&utm_campaign=reditele&utm_id=01.24

Leták_BROŽURA

informace_pro_uchazece_o_stredni_vzdelavani_2024

https://tau.cermat.cz/