Google Classroom pro žáky – aktualizováno 30.3.

Google Classroom pro žáky – aktualizováno 30.3.

Vážení rodiče a milí žáci,

pro jednodušší komunikaci učitel – žák jsme zprovoznili službu, kterou máme vzhledem k naším používaným systémům nejsnáze dostupnou.

Každý žák II. stupně a 5., 4.,  3.  a 2. třídy má již ve školním systému zřízenou emailovou adresu, pomocí které ho daný vyučující “pozve” do výukového kurzu. Ale nejprve ji každý žák musí aktivovat. Po té se ze svého mailu již snadno přihlásí k výuce.

Ve výukovém kurzu mohou komunikovat, předávat si práci/úkoly. Lze tam psát apod. bez potřeby mít nainstalované editory a má to i další výhody. Využíváme tak více balíku služeb, který má naše škola od společnosti Google zdarma. Je to tedy webová aplikace, tedy je potřeba internet.

Co nyní potřebujeme. Aby se každý žák 2. až 9. třídy, který to ještě neudělal a má tu možnost, přihlásil do svého účtu a zaktivoval ho. 

Jak se přihlásit?

Do účtu se přihlásí na stránkách google, nahoře vpravo je tlačítko přihlásit. Do kolonky přihlašovací jméno žák zadá svůj mail vytvořený jednoduchým postupem.

Každý má mail ve tvaru: radek.v@zslubna.eu  – čili malými písmeny bez háčků, čárek nejprve jméno, pak tečka a za tečkou první písmeno příjmení.

U několika žáků došlo k duplicitě, proto mají první část před zavináčem mailu trochu odlišnou: , Aleš Hon. – ales.hon@zslubna.eu, Adéla N. (2. tř.) – adela.no@zslubna.eu, Martin Š. (2. tř.) – martin.st@zslubna.eu

Heslo mají všichni napoprvé 12345678 a při prvním přihlášení si ho musí změnit.

Dále se pracuje pomocí tohoto mailu ve službě Google Classroom – “učebna”. Je to velice intuitivní prostředí, které velmi ulehčuje oběma stranám práci. Máme již zřízeny “kurzy” – jež odpovídají jednotlivým předmětům a ročníkům. A někteří v nich již několik dnů pracují.

odkaz na práci v google classroom z pohledu žáka

Pokud bude mít někdo potíže, bude nejlepší kontaktovat rovnou ředitele školy – 773 830 690.

. .