Distanční výuka

Distanční výuka

Rozhodnutím Vlády ČR z 8. 10. 2020 je na dobu od pondělí 12. 10. do pátku 23. 10. 2020 nařízena přítomnost jen poloviny žáků II. stupně ZŠ v budově školy a druhé polovině nařízena distanční výuka (povinná ze zákona).

V naší škole je to stanoveno takto:

12. - 16.října 19. - 23. října 
výuka ve školedistanční výukavýuka ve školedistanční výuka
6. třída6. třída
7. třída7. třída
8. A8. A
8. B8. B
9. třída9. třída

Zadané úkoly budou prvotně žákům předávány v aplikaci Google Classroom přes přidělené přihlašovací údaje školou. S žáky II. stupně bylo ve škole v daném prostředí pracováno a ověřeno přihlašování. Výuka bude organizována opět přes “kurzy” v aplikaci Google Classroom a budeme se snažit udržovat zadávání úkolů a pořádání videospojení přes integrovanou službu Google Meet (přímo v Google Classroom – tom daném kurzu) v podobě běžného platného školního rozvrhu.

Pokud někomu selže připojování – zapomene, poplete heslo – kontaktujte přímo ředitele školy (e-mail: radek.vyskocil@zslubna.eu).

Pokud by někdo z rodičů chtěl mít přehled o zadané práci školou a odevzdané svým dítkem, můžeme mu zřídit “opatrovnický přístup” – tedy mailovou zprávu shrnující za období školní a žákovu práci (pouze svého dítěte). Pokud byste měl někdo o toto zájem, kontaktujte ředitele školy (e-mail: radek.vyskocil@zslubna.eu) nebo svého třídního učitele.

Pro ty, kteří nemají k dispozici počítač, nabízíme možnost zápůjčky. Kontaktujte přímo ředitele školy (e-mail: radek.vyskocil@zslubna.eu) a s ním dohodnete podrobnosti. Bohužel nařízení střídavé výuky poněkud omezilo počet zařízení, které jsme schopni zapůjčit.

Většina úkolů, popř. “videohodin” jde zpracovat a provozovat i mobilním telefonem – doporučujeme vždy stáhnout z obchodu Google Play aplikaci Google Classroom (je zdarma) a do ní se přímo přihlásit. Práce je pak jednodušší.

Pro ty, kteří nemají možnost internetového připojení, nabízíme možnost předávání zadané práce v “papírové” podobě. /Dobře to však zvažte, práce v aplikaci Google Classroom je pro všechny jednodušší a je to plně profesionální výukový systém používaný nejrůznějšími druhy škol celého světa (více než 40 miliónů aktivních uživatelů)/. Kontaktujte třídního učitele nebo ředitele školy a my vám papírová zadání připravíme k vyzvednutí (od úterý 13.10.). Také upozorňujeme, že je bude nutné vypracované odevzdávat ke kontrole.

Upozorňujeme, že distanční výuka je nyní pro žáky povinná a učitelé ji budou využívat jako zcela rovnocennou výuku, na kterou budou v běžné výuce ve škole navazovat. Bude také hodnocena. Pokud bude dítě doma nemocné a nebude moci vůbec pracovat, tak nás prosím kontaktujte. Docházka se nyní bude počítat jako že jsou žáci ve škole přítomní, i když jsou zařazeni doma na distanční výuku.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Radek Vyskočil