Uzavření školy

Uzavření školy

Vážení rodiče,

ačkoliv jsme asi všichni doufali, že se tak nestane, od středy 14. října je naše škola (stejně jako všechny ostatní školy) rozhodnutím Vlády ČR uzavřena.

Prosím všechny rodiče, kteří potřebují zapůjčit techniku – notebooky – pro distanční vzdělávání, aby se na nás již v úterý obraceli kvůli zapůjčení, abychom mohli ihned od středy plnohodnotně distančně vyučovat, Ty, jež jsme identifikovali během našeho prvotního šetření, budeme hned zítra kontaktovat a pro ně již máme notebooky připravené.

Dále bych si vás dovolil požádat o součinnost. Naši učitelé jsou na distanční výuku připravování, počítají s ní a plánují ji. Ale dnes jsme bohužel zažívali případy (nebylo jich naštěstí moc, ale bohužel byly), že se děti nehlásí do videohovorů, nepracují, mají trapné výmluvy o zaspání apod.

Podobně jako my dospělí, kteří chodíme do práce, by i děti měly vědět, že mají své povinnosti. A těmi je pro ně povinná školní docházka – nyní bohužel distanční. Proto bych vás chtěl požádat o to, abyste na své děti dohlédli. Ne, že u nich musíte sedět a dělat úkoly s nimi, ale aby věděly, že se o to zajímáte, že vám na tom záleží. Snažíme se vystavět distanční výuku tak, abyste s ní měli co nejméně problémů vy sami a byla koncipovaná hlavně pro děti, Proto jsme vybrali systém Google Classroom (učebna). Proto jsme ukazovali dětem v září, jak s ním pracovat, ověřovali jsme přístupy, domluvili jsme na společném postupu. Jen bude potřeba, aby v něm děti pracovaly. Učitelé pak mají dost možností na to, aby vzdělávání pokračovalo.

V případě potřeby se neváhejte na nás obracet, pokud to bude v našich silách, rádi vám pomůžeme.

Doufejme, že se s počátkem listopadu vrátíme do škol.

Děkujeme za spolupráci.

Radek Vyskočil, ředitel